تبلیغات
گروه صالحین شهید صفری شهرستان خضری

گروه صالحین شهید صفری شهرستان خضری
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/17405/smpl.jpgكتاب "فلسطین" از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با مقدمه‌ی دكتر علی اكبر ولایتی منتشر شد.

در این كتاب علاوه بر انتشار بیانات رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران در تاریخ 17/05/1359 (دومین روز قدس) در 8 بخش شامل كلیات، شكست‌ها و پیروزی‌ها، مسئولیت‌ها، جنایات، راه حل‌ها، قهرمانان، روشنگری و آینده‌ی روشن به مرور بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) پیرامون مسئله فلسطین پرداخته است. رهبر انقلاب در بخشی از بیانات خود فرموده‌اند: « دولت بی اصل و نسب؛ دولت جعلى؛ ملتِ دروغى. از اطراف دنیا آدمهاى شریر را گرد آوردند و ملغمهاى به اسم "اسرائیل" درست كردند! این ملّت است؟! هر جا یهودیهاى شریر و خبیثى بودند، در آنجا جمع شدند. در اغلب كشورها، یهودیها هستند و زندگى می‌كنند - در كشور ما هم هستند كه زندگی‌شان را می‌كنند - كارى به كار كسى ندارند، كسى هم به آنها كارى ندارد. كشورشان است و در آن زندگى می‌كنند. آنهایى كه به سرزمینهاى اشغالى رفتند، خبیثها، شریرها، طمّاعها، دزدها و آدمكشها بودند كه از همه جاى دنیا جمع شدند. این شد یك ملّت؟! ملت و دولتى كه اینطور به وجود آمده است و اسم خودش را اسرائیل گذاشته، غیر از راهِ ترور، راهى ندارد؛ حرف حسابى ندارد. آن وقت، چنین موجوداتى با این دنائت و پستى و پلیدى، مىخواهند دولت و ملتِ نورانى و سربلند و عزیزى مثل ایران را در افكارِ عمومىِ جهان متّهم كنند. خودِ آنها از همه متّهمتر، مجرمتر و روسیاهترند.»

دكتر علی اكبر ولایتی در ابتدای مقدمه این كتاب می‌نویسد: «معروف است؛ پیش از جنگ اوّل جهانی و در زمان سلطان عبدالحمید عثمانی گروهی از متنفّذین یهودی به او پیشنهاد می‌‌كنند كه سرزمین فلسطین را جهت اسكان یهودیان عالم به آنها بفروشد! جوابی كه وی به آنها داد نشاندهندهی تهمانده غیرت اسلامی در یك سلطان مستبد عثمانی است.  وی میگوید: «ما تاكنون نشنیدهایم كه یك آدم زنده (ولو محتضر) را كالبدشكافی كنند.» بعد از ناكامی عثمانی در فتح وین سقوط تدریجی این امپراطوری شروع شد.»

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل در ادامه این مقدمه تاریخی ـ تحلیلی خود ضمن برشمردن نقش علمای شیعه را مورد كشور فلسطین مورد بررسی قرار داده و نوشته است: « مسألهی اشغال فلسطین بازتابهای متعدّد و گسترده‌ای را در سراسر جهان به دنبال داشت. یكی از واكنشهای مهم در قبال این رویداد، برخوردی بوده كه از جانب روحانیت‌ شیعه صورت پذیرفت و بدون هیچ تغییری، در طول هفتاد سال گذشته ادامه یافته‌ است. علّامه مطهری دلیل این خصیصهی روحانیت شیعه را چنین برمی‌شمارد: روحانیت شیعه در ذات خود یك نهاد مستقل است. از نظر روحی به خدا متكی بوده‌ و از نظر اجتماعی به قدرت مردم و لهذا در طول تاریخ به صورت یك قدرت رقیب‌ در مقابل زورمندان ظاهر شده است. حال با توجه به این ویژگی باید بدانیم كه این طبقه از اندیشمندان مسلمان اصولاً با مسائلی چون موضوع فلسطین و نفوذ صهیونیستها چه برخوردی را می‌نمودند و مقابله‌ با آن را به چه قسمی لازم می‌شمردند.»

كتاب "فلسطین" از منظر رهبر معظم انقلاب در 416 صفحه، توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این كتاب می‌توانند با شماره تلفن 66410649-021 تماس حاصل نمایند و یا با نشانی پست الكترونیك book@khamenei.ir مكاتبه نمایند.[ چهارشنبه 13 مهر 1390 ] [ 10:07 ب.ظ ] [ گروه صالحین ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب